Esmase juhiloaga liiklusrikkujad saadetakse tagasi autokooli 31. oktoober 2014

Esmase juhiloaga liiklusrikkujad peavad 2011. aastal jõustunud liiklusseaduse kohaselt läbima järelkoolituse, kus neid nõustab psühholoog. Eelmisel aastal läbis järelkoolituse 479 isikut.

Tegemist ei ole tavarikkumistega, vaid sellistega, mis eeldavad juhtimisõiguse peatamist. Järelkoolitusele peab minema näiteks siis, kui on jäädud vahele roolis purjuspäi, vahendab "Reporter".

Maanteeameti eksamiosakonna juhata Toivo Kangur ütleb, et eksamile minek sõltub sellest, kas mingi rikkumise tagajärjel võetakse isiku juhtimisõigus ära või mitte. "Kui isikut karistatakse näiteks rahatrahviga ja juhtimisõigust ära ei võeta, ütleme kiiruseületamse eest, siis ta ei pea järelkoolitusele minema."

Liikluspsühholoog Gunnar Meinhardi sõnul inimesi koolitustele jagub, sest joobes juhte on valdav mass ehk üle poole. Nii mõnigi purjus juht poleks ehk alguseski pidanud juhiluba saama, kõik rooli ei sobi. "Kindlasti on see mõttekoht riigile, kuidas raskete rikkumiste korral edasi minna. Kindlasti joobes juhtidele oleks oluline rakendada, mitte ainult esmase juhiloa omanikele, selliseid sekkumisi."

Järelkoolitus ei kiirenda juhtimisõiguse taastamist, kuid on kohustuslik. Kangur ütleb, et koolitusele peab minema, sest enne pole võimalik eksamitele minna.


http://www.ohtuleht.ee/512411/esmase-juhiloaga-liiklusrikkujad-saadetakse-tagasi-autokooli


Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: